InVision Studio

/, Práce, UX/UI/InVision Studio

InVision Studio

Poměrně nedávno jsem narazil na aplikaci, která je stále ve vývoji. Jak už název článku napovídá, jde o InVistion Studio. Zatím co jsem zhruba samostudiem pobral je, že InVision jako projekt, může být propojený s Adobe Photoshopem nebo Sketchem díky pluginu/rozšíření Craft. Ovšem co jsem měl možnost doposavad vidět díky několika trailerům a tutoriálům, InVision Studio by mělo fungovat jako kombinace aplikací Sketch, Adobe XD, Kite, InVision.

Zjednodušeně to znamená, že „Studio“ může posloužit jako prototypovací nástroj a stejně tak jako plnohodnotná aplikace pro responzivní grafiku. Přidejme si k tomu jednoduchý přístup ke knihovnám symbolů a kitů, možné sdílení „jedním“ klikem a tvorbou animací.

Popravdě, právě jednoduchý a rychlý přístup ke knihovně a animace se mi tu nejvíce zamlouvají. Plus samozřejmě celkem přehledné prostředí v dark motivu, které není nijak těžkopádné a má logiku. K tomu možnost freehand poznámek, kdy vám UXář, nebo vývojář označí a okomentuje co se mu nepozdává, nebo naopak co ho nadchlo. Plus zobrazení specifikace konkrétního artboardu, aniž byste museli vše dělat ručně. Ano, Photoshop to má taky a Sketch též (jestli se nepletu, je to díky pluginu Zeplin), ale až zde je vše pohromadě aniž byste museli shánět všelijaké pluginy. Stejně tak jednoduché nastavení animací obrazovek, nebo jednotlivých prvků.

Projekt je zatím pouze ve stádiu early access a jenom pro MacOS, každopádně verze pro Windows je dle všeho v přípravě, což rozhodně potěší více než dost.

2018-07-10T23:30:36+00:00

Leave A Comment